آموزش افزونهآموزش وردپرسافزونه وردپرس رایگان

نکاتی در مورد سئو

132بازدیدها

سئو چیست ؟

سلام خدمت همه دوست داران کانیتم.هر زمان که شما در یک موتور جستجو  یک  عبارتی  را وارد می کنید شما یک لیست از نتایج وب که شامل آن پرس و جو یا همان  کلمه مورد نظر است  را مشاهده کنید . کاربران به طور معمول تمایل به بازدید از وب سایت هایی که در بالای این لیست قرار میگیرد  دارند  که بیشتر مربوط به جستجوی کلمه در موتورهای جستجو شده است .اما  چرا برخی از این وب سایت بهتر از دیگران رتبه دارند  و دلیل  آن چیزی نیست جز  یک روش قدرتمند بازاریابی وب سایتکه با آن  بهینه سازی موتور جستجو (SEO)می گویند .

سئو یک تکنیکی که کمک میکند به موتور های جستجو برای پیدا کردن سایت هایی با رتبه بالاتر نسبت به سایت های دیگر است.

موتورهای جستجو چگونه کار میکنند؟

 • در ر حال حاضر، اهمیت موتورهای جستجوی بزرگ، به طور معمول از طریق معروفیتشان، تفسیر می شود – هر چه یک سایت، صفحه یا مستند، شناخته شده تر باشد، اطلاعات درون آن، با ارزش تر خواهد بود. این فرض، به نسبت در عمل به خوبی ثابت شده است، چون موتورهای جستجو افزایش رضایت کاربر را با استفاده از متریک هایی که معروفیت را تفسیر می کنند، افزایش می دهند.
  شناخته شده بودن و ارتباط، به طور دستی شناخته نمی شوند. به جایش، موتورهای جستجو از معادلات ریاضی دقیق- الگوریتم ها- برای مرتب سازی یافته های مهم از داده ی بی ارزش (گندم از کاه) و رتبه دهی یافته های مهم (گندم) به شکلی خوش سلیقه، استفاده می کنند. ( اما کشاورزان هستند که ارزش گندم- داده های با ارزش – را مشخص می کنند ). اغلب این الگوریتم ها از صدها مولفه تشکیل شده اند. در زمینه ی بازاریابی جستجو، اغلب به آن ها به عنوان “فاکتورهای رتبه دهی” مراجعه می کنیم.
 • اطلاعات سئو از راهنمایی های وبمستر گوگل

  گوگل موارد زیر را برای گرفتن رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجویش، پیشنهاد می کند: 

  1. صفحات را به طور اولیه برای کاربران ایجاد کنید نه برای موتورهای جستجو.کاربران را گول نزنید یا محتوای متفاوتی را برای موتورهای جستجو نسبت به چیزی که به کاربران ارائه می کنید، فراهم نکنید که به طور معمول به عنوان cloaking مورد مراجعه واقع می شود.
  2. یک سایت را با سلسله مراتب و لینک های متنی واضح، بسازید. هر صفحه باید حداقل از یک لینک متنی ایستا قابل دسترس باشد.
  3. یک سایت مفید، غنی از نظر اطلاعات ایجاد کنید و صفحاتی را بنویسید که به وضوح و درستی محتوای شما را نمایش دهند. اطمینان حاصل کنید که مولفه “عنوان” شما و ویژگی های ALT شرح دهنده و درست باشند.

 

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

فرهاد ابراهیمی
با سلام و احترام، فرهاد ابراهیمی هستم بنیـــانگذار سایت کــانی تـــم، به امید اینکه بتوانیم محصولاتی کاملا حرفه ای و کاربردی به کاربران و علاقمندان به این عرصه، تقدیم نماییم.