نحوه اضافه کردن یک FTP مثل فایل منیجر در داشبورد وردپرس

نحوه اضافه کردن یک FTP مثل فایل منیجر در پیشخوان وردپرس

نحوه اضافه کردن یک FTP مثل فایل منیجر در پیشخوان وردپرس، آیا می خواهید یک FTP مانند فایل منیجر در پیشخوان مدیریت وردپرس خود اضافه کنید؟ فایل منیجر می تواند به شما در تنظیم افزونه های وردپرس، قالب ها، کدها و سایر فایل ها در پیشخوان وردپرس خود کمک کند. در این مقاله ما به شما نحوه اضافه کردن یک FTP مانند فایل منیجر در وردپرس را برای شما شرح می دهیم.

[irp]

چرا شما نیاز به FTP مانند فایل منیجر در وردپرس دارید؟

فایل منیجر در وردپرس به شما اجازه می دهد فایل های موجود در وب سایت وردپرسی خود را به طور مستقیم از قسمت پیشخوان وردپرس خود مدیریت کنید. این کار مانند یک سرویس FTP مبتنی بر وب است که شما را قادر به مرور و مدیریت فایل ها با یک رابط کاربری ساده می کند.

توصیه ما این است که همیشه از یک سرویس گیرنده FTP با استفاده از پروتکل های SSH یا SFTP برای ایمنی در انتقال فایل های وردپرس استفاده کنید.

با این حال، هنگامی که شما دسترسی به FTP یا cPanel وب سایت خود ندارید، یک فایل منیجر مفید است. این کار شبیه به یک سرویس گیرنده FTP است، بنابراین شما می توانید پیکربندی وردپرس و سایر فایل ها را ویرایش، پیش نمایش، آپلود و دانلود کنید.

به این ترتیب، نگاهی به چگونگی اضافه کردن FTP مانند فایل منیجر در وردپرس خواهیم داشت.

 

اضافه کردن FTP مانند فایل منیجر در وردپرس

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که افزونه مدیریت فایل ( File Manager )  را نصب و فعال کنید.

پس از فعال شدن افزونه فایل منیجر  یک گزینه با نام «WP File Manager» در نوار کناری مدیریت سایت وردپرسی شما اضافه می شود. با کلیک بر روی آن، برنامه مدیریت فایل راه اندازی خواهد شد که فایل ها و پوشه های سایت وردپرسی شما را نشان می دهد.

افزونه فایل منیجر وردپرس
افزونه فایل منیجر وردپرس

 

شما می توانید تنظیمات را در نوار ابزار در بالای قسمت های فایل های خود پیدا کنید. این نوار ابزار مشابه تنظیمات در یک سرویس گیرنده FTP است. این اجازه را به شما می دهد تا برای پیش نمایش، ویرایش، آپلود، دانلود و حذف فایل ها از این افزونه استفاده کنید.

نوار ابزار افزونه فایل منیجر
نوار ابزار افزونه فایل منیجر

شما می توانید یک فایل را انتخاب کنید و گزینه ای را در نوار ابزار برای انجام یک عمل انتخاب کنید. می توانید با کلیک بر روی هر پوشه محتویات آن را باز و مشاهده کنید.

ویرایش فایل های افزونه

شما می توانید هر فایل را با استفاده از گزینه های منوی نوار ابزار ویرایش کنید. فایل را در یک پنجره باز می کند، بنابراین می توانید تغییرات دلخواه خود را ایجاد کنید و آن را ذخیره کنید. به همین سادگی

 

ویرایش کد توسط افزونه فایل منیجر
ویرایش کد توسط افزونه فایل منیجر

 

همچنین اگر شما نمی خواهید تغییر در فایل ایجاد کنید، می توانید بر روی گزینه پیش نمایش کلیک کنید تا کدها را برای شما نمایش دهد.

شما  همچنین می توانید به فایل های چند رسانه ای در wp-content دسترسی داشته باشید. گزینه ‘Upload Files’ در نوار ابزار به شما اجازه می دهد چندین عکس را با یک کلیک آپلود کنید. شما همچنین می توانید فایل های ZIP را آپلود کنید و آنها را با این افزونه استخراج کنید.

افزونه فایل منیجر وردپرس
افزونه فایل منیجر وردپرس

دیدگاه خود را ثبت کنید

ورود

جهت استفاده از تمامی امکانات سایت وارد شوید.